Si të qëndroni të shëndetshëm në 2024   Lexoni tani

Surpriza seksuale

Nga momentet romantike deri te lëvizjet më të ashpra seksi, ne kemi idetë më të mira për surpriza seksuale për t'i mbajtur gjërat të freskëta.

Përditësuar së fundi më Tetor 22, 2023, dhe rishikimi i fundit nga një ekspert më Qërshor 27, 2023.

Në grahmat e hershme të dashurisë, mbajtja e duarve larg njëri-tjetrit mund të jetë e vështirë. Megjithatë, pasioni mund të zbehet me kalimin e kohës dhe është e lehtë të vendosesh në një rutinë.

Pavarësisht se sa kohë keni qenë bashkë, edhe marrëdhëniet më të mira mund të përfitojnë herë pas here nga elementi i befasisë. Surprizat seksuale janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të shijuar jetën tuaj të dashurisë, me këto këshilla seksi të garantuara për të buzëqeshur në fytyrën e partnerit tuaj.

Nga momentet romantike deri tek lëvizjet më të ashpra seksi, ne kemi idetë më të mira për t'i mbajtur gjërat të freskëta.

A janë surprizat të mira për marrëdhëniet?

Nuk është sekret që ndonjëherë marrëdhëniet mund të ngecin në një rrëmujë.

Seksi është një pjesë e rëndësishme e një marrëdhënieje, edhe nëse nuk është e gjitha dhe fundi. Surprizat seksuale janë mënyra perfekte për t'i tronditur gjërat.

Sidomos çiftet afatgjatë mund të zbulojnë se jeta e tyre seksuale fillon të mbështetet në të njëjtat lëvizje dhe rutina. Kur jeta bëhet plot tension, bëhet më e vështirë të provosh pozicione të ndryshme seksi ose të bësh një përpjekje romantike. Edhe në fillim të takimit, mund të ndiheni shumë të vetëdijshëm për të provuar diçka të re.

Një surprizë seksi i shton larmi jetës suaj seksuale dhe i tregon tjetrit tuaj të rëndësishëm se ju mendoni për të – që mund të jetë ndezja më e madhe.

Si mund ta befasoj partnerin tim në mënyrë romantike?

Çelësi i elementit të befasisë në marrëdhëniet romantike është të mos i marrësh gjërat shumë seriozisht. Mbajeni atë të lehtë dhe argëtues për të zhurmuar dëshirën tuaj seksuale – kjo nuk duhet të duket si detyrë shtëpie!

Ndërsa disa nga surprizat më të mira seksuale ndodhin në dhomën e gjumit, këto ide do t'ju ndihmojnë të filloni paralojën në çdo kohë dhe kudo.

1. Vishuni

Shtoni një kthesë të lezetshme në vizitën tuaj të radhës duke e surprizuar partnerin tuaj me një veshje të re (ose mungesë të një të tillë). Një pallto, të brendshmet seksi dhe taka të larta janë një klasik për një arsye - vendosni çfarëdo rrotullimi që është e rehatshme për ju.

Nuk është gjëja e partnerit tuaj? Provoni dhe hapni bisedën rreth asaj se ku partneri juaj do të dëshironte t'ju shihte - ne po hamendësojmë se më pak është gjithmonë më shumë!

2. Vendndodhja, vendndodhja, vendndodhja

Shtëpia mund të jetë aty ku është zemra, por dhoma e gjumit nuk duhet të jetë i vetmi vend ku mund të jeni të zënë me partnerin tuaj. Mbajeni jetën tuaj të dashurisë të freskët duke ndryshuar vendet!

Kjo mund të përfshijë makinën tuaj ose jashtë, por sigurohuni që të jetë një vend privat! Ose nëse kjo duket pak e rrezikshme, provoni një fundjavë larg në një hotel ose filloni me një pjesë tjetër të vendit tuaj.

Pse të mos lëvizni nga shtrati në divan apo edhe në dysheme? Seksi me dush mund të jetë një tjetër surprizë e mrekullueshme seksuale që do t'ju lërë të ndiheni gjithçka tjetër veçse të pastër. Surprizoni partnerin tuaj teksa përgatitet në mëngjes dhe ai do të mendojë për ju gjatë gjithë ditës.

3. Mbani kontakte

Bota është më e lidhur se kurrë - përdorni atë në avantazhin tuaj.

Dërgojini mesazh partnerit tuaj në mënyrë të papritur me kthesat tuaja më të mëdha, nga pozicionet që dëshironi të provoni e deri te ato që nuk keni guxuar të ndani. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të diskutuar atë që dëshironi të provoni! A po masturboni kur jeni larg? Njoftojini ata.

Ju madje mund të filloni të luani role. Thjesht dërgoni mesazhe tjetrit tuaj të rëndësishëm sikur të jeni të dashuruar me personazhin e famshëm dhe lëreni bisedën të rrjedhë. Të lodhur nga mesazhet? Një foto apo video seksi mund të jetë surpriza që partneri juaj ka ëndërruar.

Sugjeruar për ju: Seksi, intimiteti dhe shëndeti mendor

Si ta befasoni partnerin në shtrat

Paraloja është argëtuese, por vetëm do t'ju çojë deri tani. Mos u bëj ngacmues. Këto surpriza seksuale do t'i çojnë gjërat në një nivel tjetër në shtrat.

Provoni lëvizje të reja seksi, lodra ose biseda të pista për ta kthyer seksin e mirë në seks të mrekullueshëm.

1. Lodrat e seksit

Lodrat e seksit hapin një botë krejt të re surprizash.

Nga prangat dhe sytë e lidhur te vibratorët, unazat e karit e të tjera, ka një lodër për çdo nivel rehati. Vazhdoni, ose surprizoni të dashurin tuaj me një udhëtim erotik për blerje dhe zgjidhni lodrat së bashku për t'u siguruar që të dy të jeni të lumtur. Mos harroni disa të brendshme të reja për të shoqëruar me to!

2. Pozicione të ndryshme

Është e lehtë të mbështetesh shumë në të preferuarat e vjetra. Mos i mendoni shumë gjërat ose mos u ndjeni të vetëdijshëm – lëvizjet e reja seksuale mund të nisin ndërsa shkoni.

Partneri juaj do të jetë i egër nëse ju merrni kontrollin. Ndoshta ju dëshironi të viheni në stilin e qenve, ose keni parë diçka në pornografi që dëshironi të provoni - ia vokalizoni ato partnerit tuaj për t'u siguruar që ata janë në bord!

Disa pozicione të seksit mund të kenë nevojë për më shumë përgatitje, si për shembull ta flisni ose të keni gati lubrifikant shtesë. Në këtë rast, bëjeni diskutimin një surprizë!

3. Bëhuni sensual

Jeta jonë seksuale shpesh fokusohet në pamjen. Surprizoni të dashurit tuaj të rëndësishëm duke shfrytëzuar në maksimum të gjitha shqisat e tyre me këto ide befasuese seksi.

Lidhni sytë dhe përdorni pupla, vaj masazhi, krem pana ose çokollatë të shkrirë për të aktivizuar ndjesitë e tyre të prekjes. Pëshpëritni asgjë të ëmbël ose biseda të pista dhe provoni qirinj aromatike. Ndizni sythat e tyre të shijes me ëmbëlsirat e tyre të preferuara dhe bëni vetes qershinë sipër.

4. Seksi në mëngjes

E keni zakon që të avulloheni vetëm kur shkoni në shtrat? Shkundni gjërat me më shumë seks në mëngjes. Harrojeni erën e keqe të gojës, flokët e kokës në shtrat apo sa të lodhur dukeni: kjo do të jetë gjëja e fundit në mendjen e partnerit tuaj. Edhe vetëm seksi oral mund të jetë mënyra perfekte për të nisur ditën.

Mos u kufizoni në mëngjes dhe mbrëmje – shfrytëzoni çdo mundësi për të surprizuar partnerin tuaj. Të dy punojnë nga shtëpia? Provoni ta ndani ditën me një surprizë të shpejtë ose një punë pasdite.

5. Lojë me role

Mënyra e përsosur për të befasuar të dashurin tuaj me veshje të reja, ide seksi ose lëvizje. Luani me uniforma, thekse, paruke dhe risi të tjera për t'i çuar gjërat.

Loja me role është një shans i shkëlqyeshëm për të dalë nga zona juaj e rehatisë dhe për të provuar gjëra të reja, si biseda të pista ose disa ngërçe. Për surprizën e fundit seksuale, merrni karakter kur partneri juaj e pret më së paku!

Ndani

Më shumë artikuj që mund t'ju pëlqejnë

Njerëzit që janë duke lexuar “Surpriza seksuale: 8 surpriza seksi për t'u provuar”, gjithashtu i duan këto artikuj:

Shfletoni të gjithë artikujt PumPum app icon
Coupled by PumPum ® Bëhuni intim me partnerin tuaj